Go back
n/a

Zaži legendu Tour de France na Slovensku

Séria cyklistických podujatí L´Etape sa od vzniku v roku 1993 rozšírila do mnohých krajín a v roku 2021 sa prvýkrát uskutočnila aj na Slovensku. Rovnaké preteky sa v roku 2021 uskutočnili v 14 krajinách na 5 kontinentoch – okrem Slovenska ešte aj v Mexiku, Kolumbii, Brazílii, Francúzsku, Španielsku, Švajčiarsku, Česku, Rusku, Číne, Thajsku, Malajzii, Indonézii a Austrálii.

L´Etape je jediné cyklistické podujatie na svete, ktoré umožňuje pretekárom-amatérom vcítiť sa do kože jazdcov na Tour de France a zažiť súboje o umiestenie v celkovom poradí, kráľovské vrchárske či šprintérske prémie.

„Už onedlho nastane deň D, na ktorý sa všetci tešíme. Toto nádherné podujatie L’Etape Slovakia by Tour de France dokonale spája športový život s prezentáciou krajiny,“ skonštatovala na utorkovom stretnutí s médiami Katarína Bruncková štátna tajomníčka Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktoré prevzalo záštitu nad podujatím a významne pomáha pri organizácii premiérového ročníka slovenskej verzie L´Etape.

Václav Mika, generálny riaditeľ Slovakia Travel: „Podporu podujatiu L’Etape Slovakia by Tour de France považujem za dobrú investíciu a propagáciu našej krajiny. Verím, že toto podujatie nebude jednorazovou akciou a udrží sa na Slovensku dlhodobo.“

Významný partner organizátorov z agentúry Be Cool, s. r. o., je takisto hlavné mesto Slovenska Bratislava, v ktorého okolí budú v nedeľu amatérski i profesionálni cyklisti súťažiť. „Bratislava je veľký podporovateľ cyklodopravy, a preto boli rôzne oddelenia magistrátu v rámci jej propagácie maximálne súčinné a nápomocné pri zabezpečovaní jedinečných pretekov L’Etape Slovakia by Tour de France,“ pripomenula Zdenka Zaťovičová, viceprimátorka Bratislavy.

Centrom podujatia je unikátna cyklistickú dedina „L’Etape Village“ pri Štrkoveckom jazere v bratislavskej mestskej časti Ružinov, kde bude štart všetkých štyroch súťaží – v sobotu 21. augusta od 9.00 h pre deti od 3 do 14 rokov na tratiach od 600 m do 2,5 km a od 15.00 h nesúťažná hobby jazda pre rodiny na 20 km, v nedeľu 22. augusta o 7.00 v kategóriách Ride na 65 km a Race na 117 km s  cieľom na bratislavskej Kolibe pri televíznom vysielači Kamzík. „Sme radi, že vďaka tomuto podujatiu sa na Štrkovecké jazero do športovo-rekreačného areálu vrátil život,“ zdôraznil starosta MČ Ružinov Martin Chren.

Spoločnosť ŠKODA AUTO je už takmer dve dekády jeden z kľúčových partnerov Tour de France. Jej slovenská pobočka ŠKODA AUTO Slovensko preto nemôže chýbať ani pri pretekoch L´Etape Slovakia by Tour de France. „ŠKODA je jedným z najväčších podporovateľov slovenskej cyklistiky, a preto nás teší, že vďaka tomuto unikátnemu podujatiu môžu fanúšikovia cestnej cyklistiky zažiť atmosféru Tour de France priamo na slovenských cestách,“hovorí Roman Rajtár, vedúci marketingu generálneho partnera podujatia ŠKODA AUTO Slovensko. Dodal, že na bezpečnosť pelotónu bude tradične dozerať flotila vozidiel ŠKODA a návštevníkov „L’Etape Village“ na Štrkoveckom jazere čaká aj originálny špeciálne upravený elektromobil riaditeľa Tour de France Christiana Prudhomma, ŠKODA ENYAQ iV.

Our partners Make it happen

Škoda
Presenting partner
BORA
Partner
HANSGROHE
Partner
KARIERA.SK
Partner
KRAJ
Partner
SANACLIS
Partner
ZOZNAM.SK
Media Partner
PREDPREDAJ.SK
Media Partner
NOVY CAS
Media Partner
RoadCycling.cz
Media Partner
BRATISLAVA
Institutional Partner
Bratislavský samosprávny kraj
Institutional Partner
MINISTRY
Institutional Partner
BRATISLAVA TOURIST BOARD
Institutional Partner
TRAVEL TO SKOVAKIA
Institutional Partner
BRATISLAVA BIS
Institutional Partner
Lesy SR
Institutional Partner
Mestské lesy v Bratislave
Institutional Partner
DHL
Technical Partner
PIERRE BAGUETTE
Technical Partner
VELO SPRINT
Technical Partner
BIKE PODIUM
Technical Partner
Shimano
Technical Partner
Big Media
Media Partner
Čarovné Slovensko
Media Partner
MT Biker
Media Partner
Šport
Media Partner
Isadore
Partner
VŠZP
Partner
Birell
Partner
Mattoni
Partner