Go back
Race

Mapy L’Etape Slovakia 2023

Zmenou zázemia sa nám mení aj štartový priestor podujatia v EUROVEA a samozrejme prvé kilometre všetkých tratí. Pozrite si nové mapy Race, Ride a Family Ride.

RACE & RIDE (nedeľa 20.8.)

Ešte pred “ostrým štartom” sme si pre vás pripravili ozaj jedinečný prejazd centrom mesta. Po štarte budeme vychádzať cez Landererovu ulicu na Most Apollo, po krátkom prejazde Einsteinovou ulicou vyjdeme na ďalšiu bratislavskú ikonickú pamiatku, z ktorej sa vám naskytne asi najucelenejší a nakrajší výhľad na všetky najvýznamnejšie pamiatky Bratislavy - Most SNP.  Z mosta budeme schádzať tesne pred ďalšou bratislavskou pamiatkou - Dómom svätého Martina a popri novovybudovanej Vydrici sa napojíme na nábrežnú cestu vedúcu k Riviére, miestu “ostrého štartu” pretekov. Odtiaľto je už trasa rovnaká, ako v predchádzajúce ročníky.

 

FAMILY RIDE (sobota 19.8.)

Rodinná nesúťažná “Family ride” prináša šancu zapojiť sa do L’Etape Slovakia by Tour de France ozaj každému. Zo štartu v Eurovea sa presunieme cez centrum mesta, popod hradný kopec smerom na Devínsku cestu, prejazdíme si rovnako ako počas nedeľných pretekov obec Devín a aj časť Devínskej novej Vsi. Otočka bude symbolicky pod Mostom slobody v DNV, vrátime sa späť už s výhľadom na hrad Devín a popri dunajskom nábreží symbolicky zafinišujeme do cieľa v Eurovea. Trasa dlhá 32km bude mať jednu zastávku na občerstvenie, pôjdeme spoločne organizovane v jednom pelotóne a aj keď nesúťažne, ale s dobrou náladou a skvelou partiou. Medaila v cieli bude čakať aj na vás.

KIDS RACE

Detské preteky sú od prvého ročníka súčasťou L’Etape Slovakia by Tour de France. Už najmenšie deti si budú môcť vyskúšať a užiť prejazd legendárnou bránou Tour de France, dostanú medaile ako dospelí pretekári a určite ich budú pri ich snažení povzbudzovať nielen nadšení rodičia, ale aj ďalší diváci. Pre staršie deti sme pripravili tento rok jedno organizačné prekvapenie, viac informácií už v priebehu júla.

 

Veľká vďaka Polícia SR - Bratislavský kraj za ústretovosť a Eurovea Bratislava za poskytnutie zázemia pre celú L’Etape Village.

Naši partneri

SANACLIS
Partner
Isadore
Partner
HANSGROHE
Partner
KRAJ
Partner
VŠZP
Partner
Mattoni
Partner
Šport
Media Partner
PREDPREDAJ.SK
Media Partner
ZOZNAM.SK
Media Partner
Big Media
Media Partner
RoadCycling.cz
Media Partner
MT Biker
Media Partner
BRATISLAVA
Institutional Partner
Bratislavský samosprávny kraj
Institutional Partner
MINISTRY
Institutional Partner
BRATISLAVA TOURIST BOARD
Institutional Partner
TRAVEL TO SKOVAKIA
Institutional Partner
BRATISLAVA BIS
Institutional Partner
Lesy SR
Institutional Partner
Mestské lesy v Bratislave
Institutional Partner
DHL
Technical Partner
PIERRE BAGUETTE
Technical Partner