Vitajte na Slovensku

VITAJTE DOMA, CYKLISTI!

Krajina Petra Sagana, Petra Velitsa a ďalších známych mien cestnej cyklistiky vám okrem jedinečnej atmosféry L'Etape Slovakia by Tour de France nadelí i prémie v podobe rozmanitých cestovateľských zážitkov! Využite, že vaše cyklistické dobrodružstvo štartuje práve v Bratislave, ktorá je ideálnym miestom na sólo či rodinné výpady do blízkeho i širšieho okolia.

Hlavné mesto Slovenska si vás získa svojimi kráľovskými dejinami, útulnosťou, ladiacimi architektonickými kontrastami či množstvom zelene. Obľúbeným výletným miestom je Železná studnička, z ktorej sa dostanete lanovkou na populárny Kamzík, kde sa nachádza aj cieľ cyklistických pretekov L'Etape Slovakia by Tour de France.

Tak blízko k zážitkom, tak blízko k vám

Spojte vášeň so zážitkami a rezervujte si niekoľko dní navyše na spoznávanie krajiny, ktorá vás prekvapí nedotknutou prírodou i bohatou históriou. Vedeli ste, že Slovensko je svetová hradná veľmoc? Na 5,5 milióna obyvateľov tu pripadá až 180 hradov a 425 kaštieľov. Nenechajte si ujsť najmä rozprávkový Bojnický zámok či kolosálny Spišský hrad. Ašpirujete skôr na bodkovaný dres? Vydajte sa do najmenších veľhôr sveta a pozbierajte vrchárske prémie na tatranských dvojtisícovkách. Inšpiráciu načerpáte v Košiciach, metropole východu a kreatívnom meste mediálneho umenia, ktoré nikdy nespí.

O dokonalý relax pre vaše svaly sa postarajú termálne vody, tá v Podhájskej sa svojím zložením a blahodarnými účinkami dokonca vyrovná Mŕtvemu moru.

A čo tak adrenalínová expedícia do stratenej európskej divočiny? V Poloninách voľným okom zazriete nielen vzácneho zubra (alias európskeho bizóna), vlka, rysa či medveďa, ale i Mliečnu cestu. Láka vás skôr tajomné podzemie? Posvieťte si čelovkou na unikátnu kvapľovú výzdobu v jaskyniach zo zoznamu UNESCO, preskúmajte ligotavé zlatinky v štôlňach vychýrených banských miest alebo si vyskúšajte ťažbu slovenského národného drahokamu v najstarších opálových baniach na svete. Energetický výdaj večer dorovnáte degustáciou oceňovaných malokarpatských či tokajských vín.

Z bicykla sú krásy Slovenska bližšie

Ak nové miesta objavujete najradšej na dvoch kolesách, Slovenskom vás prevedie viac ako 16 000 km vyznačených cykloturistických trás. Čaká vás na nich asfalt so značkou EuroVelo, ale i najdlhší cyklotunel v Európe.

Odneste si zo Slovenska žltý dres i nezabudnuteľné zážitky. Stačí sa inšpirovať tipmi na výlety na www.slovakia.travel.

Bratislava je hlavným mestom Slovenska a úradným jazykom je slovenčina. Bratislava a Viedeň sú dve najbližšie hlavné mestá v Európe, oddeľuje ich len necelých 60km.

Bratislava Vás nadchne nielen svojou históriou a pamiatkami, ale aj krásnou prírodou a ľahko prístupnými turistickými destináciami, ako napríklad Železná Studnička. Z nej sa dostanete lanovkou na populárne výletne miesto Kamzík, kde sa nachádza aj cieľ cyklistických pretekov L'Etape Slovakia by Tour de France.

Na Slovensku hovoríme
slovensky
Platíme menou
EUR
Budete jazdiť v
slnečný deň
Trasy Etáp
Hornaté, mesto aj príroda
Zažijete
NEZABUDNUTEĽNÉ MOMENTY

Pohľad na bratislavský kraj

Zostaňte na Slovensku

Drahí priatelia, užite si jedinečnú atmosféru cyklistických pretekoch L'Etape Slovakia by Tour de France a všetko, čo toto výnimočné podujatie ponúka. Odporúčame Vám zostať v Bratislave a vychutnať si atmostúru hlavného mesta. Viac informácií nájdete na www.visitbratislava.com

Naši partneri

SANACLIS
Partner
Isadore
Partner
HANSGROHE
Partner
KRAJ
Partner
VŠZP
Partner
Mattoni
Partner
Šport
Media Partner
PREDPREDAJ.SK
Media Partner
ZOZNAM.SK
Media Partner
Big Media
Media Partner
RoadCycling.cz
Media Partner
MT Biker
Media Partner
BRATISLAVA
Institutional Partner
Bratislavský samosprávny kraj
Institutional Partner
MINISTRY
Institutional Partner
BRATISLAVA TOURIST BOARD
Institutional Partner
TRAVEL TO SKOVAKIA
Institutional Partner
BRATISLAVA BIS
Institutional Partner
Lesy SR
Institutional Partner
Mestské lesy v Bratislave
Institutional Partner
DHL
Technical Partner
PIERRE BAGUETTE
Technical Partner